Obtěžují vás hlodavci a hmyz? Víme, jak se jich účinně zbavíte jednou provždy

Příchod léta a teplého období se nejen na chalupách pojí s hrozbou napadení hlodavci a nepříjemným hmyzem. Zatímco v zimě všechny tyto živočichy tak trochu hybernují a od našich obydlí se drží poměrně daleko, v letních měsících jsou často nezvanými hosty. Jak s nimi účinně bojovat?

„Nejčastěji se na chalupách vyskytují hlodavci. Základním klepcem je klepec na krysy. Nejideálnější je to umístit do deratizační staničky. Jednoduše se zaklopí, je od ní klíček a je pod kontrolou. Jako návnady do klepců doporučuji oříšky nebo pamlsky pro pejsky. Musíme si ale hlavně uvědomit, kde se nacházíme. Pokud v našem okolí není žádný ořech, tak zde myši mají jinou potravu a je třeba jim dát i jinou návnadu. Měli jsme například případ, kdy nám myška žrala tatranky. Na nic jiného nešla, jen na tatranky. Měli jsme potkana, který nic jiného nepřijímal, jen meloun,“ prozradil odborník na deratizaci a dezinsekci Marek Holeš. Na větší chalupu je podle jeho slov třeba umístit kolem 6-8 deratizačních staniček. Ideální je, pokud se umístí kolem domu nasměrované otvory ke zdi. Myši a krysy totiž špatně vidí a většinou se pohybují u stěn.

Stále rozšířenější noční můrou je však nepříjemný hmyz, který nám může dát pořádně zabrat. „Ploštice ložní je nyní největší problém. Proto je třeba vždy kontrolovat věci, které se přinášejí na chalupu. Pokud se už na chalupu přinese a zahnízdí, je velmi obtížné ji zlikvidovat. Známe chemický, nechemický nebo kombinovaný zásah. Nechemický zásah je vysoké zmrazení nebo vysoká teplota. K likvidaci je třeba jej několikrát opakovat. Kombinován je využití vysoké teploty a chemikálie. A pak je ještě čistě chemický zásah. Ale musí to určitě odborník,“ zhodnotil.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram