Bydlet na ploše 24 m²? Díky chytrým řešením to jde i pohodlně

Mikro apartmán v australském Melbourne situovaný v art deco budově z roku 1936 je sice malý, ale přesto ukrývá více, než se na první pohled zdá. Jeho autorem je architekt Nicholas Agius, který v něm bydlí spolu s partnerem a psem.

Málo místa, originální řešení
Malá rozloha si vyžádala několik netradičních řešení, která pomáhají popasovat se s nedostatkem prostoru. Několik věcí v bytě plní hned několik funkcí současně. Dveře jsou například zároveň i knihovnou a spíží. Za zmínku však rozhodně stojí zejména kuchyně, která se dá složit a v případě potřeby zase rozložit. Když je složená, vypadá jako nenápadná skříň, po rozložení prostor oživí svou výraznou žlutou barvou a venkovským provedením, což výrazně kontrastuje se zbytkem interiéru. Dalším neobvyklým prvkem je šatna nacházející se přímo v koupelně. Toto řešení je inspirováno architekturou 19. století. Ložnice je zase překvapivě ukryta za kuchyní. Pomocí posuvných systémů lze ji zcela uzavřít a zajistit tak maximální soukromí. Vysoké stropy umožnily pod postel v ložnici ukrýt dokonce i pračku a botník – přístupné jsou z chodby.

Přirozené světlo a stejné materiály
V celém apartmánu převládá kontinuita materiálů. Ve všech místnostech se nachází například stejná podlaha. Přechody mezi jednotlivými místnostmi jsou tedy zjemněné a celý prostor působí sourodým dojmem. Díky výborné orientaci je v apartmá mnoho přirozeného světla během celého dne, což rozhodně příjemně dotváří celkovou atmosféru.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram