Objem úvěrů na bydlení v červnu meziročně stoupl o 12,2%

Stav úvěrů na bydlení na Slovensku ke konci června se v meziročním srovnání zvýšil o 12,2%. Vyplývá to z údajů Národní banky Slovenska.

Meziročním nárůstem tak objem úvěrů na bydlení ke konci šestého měsíce dosáhl 26,22 miliardy. eur. Z toho objem úvěrů stavebního spoření byl na úrovni 2,35 miliardy. eur. V meziročním srovnání se zvýšil o 4 %. Domácnosti se tak zřejmě snažily podle NBS ještě využít příznivějších podmínek při poskytování úvěrů na nemovitosti.

LÍDREM NA TRHU ZOSTÁVÁ SLOVENSKÁ SPOŘITELNA
Ve financování bydlení na Slovensku dominuje Slovenská spořitelna, jejíž podíl na celkovém objemu poskytnutých úvěrů dosáhl 27,59%. Následuje VÚB banka s podílem 21,61% a Tatra banka s 13,99%. ČSOB měla podíl 12,25%. U úvěrů ze stavebního spoření dominuje První stavební spořitelna s podílem 82,98%.

RŮST SPOTŘEBNÍCH ÚVĚRŮ ZABEZPEČENÝCH NEMOVITOSTÍ
Úvěry na bydlení poskytuje 17 bank. Hypoteční banky v minulosti postupně rozšiřovaly možnosti financování bydlení io spotřební úvěry zajištěné nemovitostí a jiné úvěry na bydlení. Tyto úvěry na bydlení v některých případech nahrazují klasické hypotéky, přičemž klasické hypoteční úvěry některé banky poskytují už jen minimálně. V rámci stavebního spoření působí na trhu tři stavební spořitelny.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram